Дитяче харчування



9 найкорисніших продуктів для дітей

Всі ми хочемо, щоб наші дітки росли здоровими і активними, тому особливу увагу ми приділяємо їхньому харчуванню. Ми намагаємося купувати найсвіжіші і здорові продукти, або взагалі вирощуємо їх на городі, намагаємося по максимуму захистити дитину від хімії. У цій статті ви зможете дізнатися про те, які продукти дійсно потрібні вашій дитині і є найкориснішими для зростаючого дитячого організму.

1. Фрукти. Нарізане яблуко, груша або персик - це ідеальний перекус між прийомами їжі. Причому, чим більше кольорів, тим краще - кожен з природних барвників в овочах і фруктах несе в собі певну користь. Так, сині і фіолетові продукти (чорниця, баклажан) містять ресвератрол - потужний антиоксидант, який допомагає боротися з раком і серцево-судинними захворюваннями.
2. Овочі. Звичайно, не кожна дитина погодиться поїдати овочі в необхідній кількості і різноманітності. Тут вам доведеться проявити фантазію і знайти спосіб годувати свою дитину овочами. Так, якщо малюк любить бутерброди, додавайте в них свіжі, сирі овочі між хлібом і м'ясом. Можете додавати сирі овочі і до других страв, викладаючи з них різні кумедні фігурки.
Не забудьте налягати і на зелененьке: шпинат, капусту, салати ромен і мангольд. У цих зелених листках міститься хлорофіл, який очищає кров і насичує її киснем. А це, у свою чергу, робить дитину більш витривалою і знижує загальний рівень втоми.
3. Горіхи. Вони є відмінним джерелом здорових жирів і енергії. Придумайте суміш горіхів, насіння і сухофруктів для своєї дитини - вона стане відмінним перекусом між обідом і вечерею, і подарує дитині більше сил.
4. Молоко. Як відомо, молоко незамінне для дитячого організму. Включаючи кальцій і вітаміни A, B, B2, C, молоко містить більше 200 органічних і мінеральних речовин, необхідних для здорового розвитку дитячого організму. Воно допомагає зміцнити зуби і ясна, запобігти багатьом захворюванням травної системи і навіть цукровому діабету!
Тільки мова йде саме про здорове молоко, яке не містить хімії та консервантів. Однак якщо ваша дитина погано реагує на натуральное молоко, і у неї з'являються алергічні реакції, перейдіть на якісне магазинське молочко. Можна купувати дитячі молочні продукти або шукати високоякісне молоко, яке є екологічно чистим продуктом.
5. Риба. Її дітки також не сильно люблять, але постарайтеся знайти ту рибу, яка сподобається вашій дитині. Лосось або тунець - найбільш смачні сорти, які також є відмінним джерелом білка і омега-3 жирних кислот.
6. Сир. Чи мажете ви його на бутерброди, чи додаєте в печені страви, або просто нарізуєте на тарілку, сир є ідеальним доповненням до раціону вашого малюка. Також до сиру можна подавати пшеничні крекери - такі канапки послужать дуже смачною закускою.
7. Цілісне зерно. Це найкраще джерело клітковини. Включіть в раціон дитини хліб і макарони з цілісних сортів пшениці, коричневий рис, вівсянку.
8. Бобові. Вони також є відмінним джерелом клітковини, білка і вуглеводів. Тому намагайтеся регулярно готувати дитині перші та другі страви, а також салати з квасолі.
9. Вода і чай. Ці напої є самими здоровими як для малят, так і для дорослих, особливо якщо брати чай без кофеїну. Намагайтеся замінювати ними солодкі газовані напої, в яких немає ніякої користі.

Шкідливі продукти харчування

Дивно, але коли ми вибираємо їжу, то спочатку звертаємо увагу на смак і емоції, які вона у нас викликає. І тільки потім замислюємося про те, наскільки вона нам корисна. Саме тому ми часто їмо шкідливу для нашого організму їжу. І як часто буває, все для нас смачне виявляється на ділі і самим шкідливим для здоров'я.
У зв'язку з цим давайте поговоримо про те, які ж продукти шкідливі для здоров'я людини. Отже, тема нашої сьогоднішньої статті - «Чіпси, газована вода та інша шкідлива їжа».
Алкоголь - це продукт, що не дає організму в достатній для нас кількості засвоювати такі потрібні вітаміни . Алкоголь містить багато калорій і тому не дозволить вам схуднути. А вже про те, як він впливає на стан печінки, нирок і не варто говорити - тож всі знають, що це шкідлива їжа.
Сіль - продукт відомий людям з давніх часів. Без неї ми навряд чи обійдемося, але варто пам'ятати, що надмірне захоплення солоними продуктами знижує тиск, зумовлює скупчення токсинів в організмі, а також порушується соле-Кислова баланс. Тому постарайтеся дотримуватися міри.
Далі варто згадати продукти, які в принципі не придатні в їжу. Це так звані продукти швидкого приготування - локшина, розчинні супи, картопляне пюре, розчинні соки. Такі продукти просто суцільна хімія і нічого більше. Вони завдають величезної шкоди організму.
Такі соуси, як майонез, кетчуп або інші заправки можна їсти, якщо вони приготовані в домашніх умовах. Правда, треба знати, що, наприклад, майонез - це Верденом їжа, адже він калорійний продукт, і якщо ви дбаєте про свою фігуру, від нього краще відмовитися. А якщо ж ці соуси зроблені на виробництві, то в них будуть міститися різні барвники, підсолоджувачі, замінники та інші хімічні добавки. Тому навряд чи можна вважати такі продукти корисними.
Сосиски і ковбаси , - ми всі їх так любимо. А з ними ми отримуємо проблеми з холестерином і, як наслідок, захворювання серцево-судинної системи. Тому їх можна вживати, але в невеликій кількості.
Різноманітні шоколадні батончики, які так люблять наші діти - це величезна кількість калорій плюс хімічні добавки, барвники, араматізатори і, що важливо, велика кількість цукру.
Ще один дуже улюблений дітьми продукт - це газована вода . Це просто суміш цукру, хімії і газів. Такий напій не втамовує спрагу, а шкоди організму завдає величезної. Тому добре подумайте, перш ніж купувати дитині газовану воду. Краще замініть її соком власного приготування, адже шкідлива їжа принесе вашому малюкові тільки удовльствіе від їжі, але ніяк не користь.
Останнім часом на прилавках величезна кількість жувальних і смоктальних цукерок в яскравій упаковці. У них також величезна кількість цукру і хімічних добавок.
Один з найбільш, мабуть, популярних продуктів у населення різного віку - чіпси. Це дуже шкідливий для організму продукт. У ньому міститься велика кількість жиру і вуглеводів з барвниками і замінниками смаку.
Наша сучасне життя весь час проходить на бігу. І тому популярним стали підприємства швидкого харчування. Що ми їмо на бігу? Картопля фрі, смажену на величезній кількості масла, гамбургери, різні смажені пиріжки тощо.
Людство набула здатності поглинати швидку їжу і така звичка стає залежністю. Діти вже не бажають нормально харчуватися вдома, живуть на сухомятку, на фаст-фуді. А звідси гастрити і інші захворювання у школярів. Крім того, така їжа прямий шлях до ожиріння. Людина жує постійно і не може зупинитися, вже маючи залежність від такої їжі.
Фаст-фуд - це шкідлива їжа, яка містить величезну кількість жиру, канцерогенів і різних добавок, що не приносять ніякої користі для організму. Наявність канцерогенів провокує розвиток онкології. Виникають проблеми, пов'язані з ожирінням і можливість розвитку діабету другого типу.
Наші діти і підлітки - це основні споживачі шкідливої їжі і тому вони знаходяться в групі ризику по різних захворювань . Адже така їжа має особливість залучати людини не тільки приємним смаком, але й швидко створює відчуття насичення, тому що вона солодка і жирна.
Лікарі вважають що, внаслідок вживання такої їжі, у людини відбуваються зміни в роботі внутрішніх органів - печінки, нирок, серця, а також руйнуються клітини нервової і кровоносної системи.
Боротися з фаст-фудом складно, але можливо. Таку ситуацію можна переламати, тільки виховуючи в наших дітях любов до правильного, збалансованого і домашньому харчуванню. Але ніякі заходи не допоможуть, якщо в сім'ї не ведеться робота щодо зміни власних звичок батьків, а також вироблення у дітей звички до здорового харчування.
Не дарма кажуть: « ; Ти - це те, що ти їси ". І це дуже точно по своїй суті дає характеристику сучасного суспільства. Товариства величезних міст з життям, де не вистачає часу, щоб зупинитися і подумати про своє здоров'я. Ми не знаходимо часу приготувати щось будинку і зібратися за сімейним столом. А пора б вже перестати їсти на бігу і задуматися про здоров'я своїх дітей і своє. Тепер ви знаєте все про чіпси, газовану воду та іншої шкідливої їжі, яку не слід включати в свій раціон.

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.