/Files/images/001/шш.jpg

На перехресті семи доріг, семи вітрів,

Часів минулих, прожитих років

Є місце, що ніколи незабутнє,

Країна, що народжує майбутнє.

В ній перше слово і вітання,

В ній завжди зустріч і прощання.

Це оберіг дитинства, що ніколи не згаса.

Наша школо! Священна колиска науки, любові й добра. Де б не були ми далеко чи близько, наснагу черпаємо з живого джерела.

Школа – це важливий етап у житті кожної людини, де відкриваються таланти, здібності, де обирається кожним свій життєвий шлях.

Історія свідчить, що саме в нашому селі, адреса якого була: Харківська губернія, Валківський уїзд, слобода Нова Водолага, хутір Просяне, у 1898 році була відкрита перша школа при Ново-Водолазькій Преображенській церкві .

У приході Ново-Водолазької Преображенської церкви є запис, який свідчить, що у 1898 році «находятся две одноклассные церковно-приходские школы. Первая школа открыта в хуторе Просяном (в 5 верстах) в доме, нарочито для сего устроенном заботами и старанием священника Петра Антонова, им же выхлопотано у Просянского общества и жалованье учителю. Вторая школа открыта в сторожевом доме при Ново-Водолажской Преображенской церкви. Как эта, так и другая, снабжены всей училищной обстановкой. В обоих школах приходской священник Петр Антонов читает безмездно Закон Божий и, помимо сего, аккуратно ездит на своей лошади в Просянскую школу, находящуюся на расстоянии пяти верст.

В Просянской школе обучается в настоящем учебном году 77 мальчиков, а в Ново-Водолажской – 22 мальчика и 3 девочки».

У 1905 році в Просянській школі уже навчається 120 хлопчиків, а у Ново-Водолазькій – 22 хлопчиків і 6 дівчаток.

Як бачимо, з кожним роком бажаючих навчатися ставало більше. Ми повинні пишатися тим, що є нащадками і продовжувачами розвитку освіти на селі.

Плинув час. Хвилею прокотилися події в житті наших співвітчизників: революція, громадянська війна. Почалися реформи і перебудови в народній освіті. Так, церковнопарафіяльні училища були виведені із відання духовенства й підпорядковані Міністерству народної освіти. Молодь, усі жителі села потяглись до навчання. Кожному хотілося навчитися читати і писати. А школа одна, та й та старенька. І в 1925 році на сходці вирішили побудувати ще одну школу, в другому кінці села(на Вигоні). Її побудували за 2 роки: чотири великі і світлі класні кімнати, вчительську і квартиру для вчителя.

У вересні 1927 року шкільне приміщення наповнилося галасливою, метушливою дітворою. Очолив початкову школу Зозуля П.І.. Перші вчителі: Марія Семенівна та Оксана Венедиктівна Семенські. Це вони допомагали в організації колгоспу на селі. А ввечері у школі працював лікбез – навчання дорослих читанню і письму.

/Files/images/001/р.jpg

Ворошилівська школа

У 1931 році до Ворошилівської початкової школи (село перейменовано на Ворошилово) прийшла працювати молода, енергійна вчителька Підрепна Ганна Павлівна.

/Files/images/001/о.jpg

У 1937 році школа з початкової стає Ворошилівською семирічною школою. Очолив школу Їжан П.І . Під керівництвом директора школи Їжана П.І. був побудований сарай, огороджена територія школи, посаджені дерева. З ранньої весни і до пізньої осені на клумбах палахкотіли квіти.

У шкільний колектив влилися молоді педагоги:

-місцевий викладач української мови та літератури Калашник Порфирій Микитович;

- учителі початкових класів Іванська Марія Йосипівна, Вороніна Олександра Спиридонівна.

У 1934 році була організована і відкрита початкова школа в центрі села. Навчання проходило у двох класних кімнатах, у дві зміни. Щоб одержати семирічну освіту, учні йшли у Ворошилівську школу. У школі налічувалося до трьохсот учнів.

Молоді вчителі, які недавно були самі учнями, завоювали великий авторитет серед жителів села як майстри культурно - освітньої роботи. У сільському клубі працювали гуртки. Учителі разом з учнями брали участь у всіх заходах, що відбувалися у селі.

У 1939 році восени був мобілізований до лав Червоної Армії Калашник П.М.

Ворошилівська семирічна школа була однією з кращих по навчанню і вихованню учнів у районі. У 1939 році вчительку Підрепну Ганну Павлівну направлено на з’їзд молодих учителів у місто Москву. На цьому з’їзді вона була нагороджена орденом Трудового Червоного Прапора. Серед учасників з’їзду Ганна Павлівна була наймолодшою. Нагороду їй вручив Михайло Іванович Калінін.

/Files/images/001/оо.jpg

Районні збори вожатих 1936 рік. Серед учасників зборів є ворошилівські педагоги: Кладченко(Михайлова) Катерина Іванівна, Підрепна Ганна Павлівна і Калашник Порфирій Микитович.

/Files/images/001/ооб.jpg

Підрепна Г.П. з учнями Ворошилівської початкової школи 1938 рік

У 1940 році був перший випуск учнів із семирічною освітою. Більшість випускників пішло навчатися в середню школу Нової Водолаги. Другий випуск учнів із семирічною освітою відбувся у 1941 році.

Історичні дані у воєнні та післявоєнні часи 1941-1945 роки

Навчання в школі закінчилося в перших числах червня, а 22 червня почалась жахлива Друга Світова війна. Вчителі з учнями допомагали колгоспникам у зборі багатого врожаю зернових культур.

Війна наближалась до села. Пішли захищати Батьківщину вчителі – чоловіки. Всі готувались до евакуації. Сумною стояла будова школи на краю села. Не чути було щасливого дитячого щебетання. Не бігла до школи дітвора. В кінці вересня 1941 року німці зайняли село. Почалися тяжкі дні окупації.

Світлі класні кімнати школи були перетворені на конюшню з кучугурами бруду та гною. Під час обстрілу в приміщення школи попав снаряд. Мешканці села Ткаченко Т.С. та Волотко Д.К. встигли заховати три класні дошки і десь до трьох десятків парт. Оце і все, що залишилося цілим. Німці все попалили, дерева повирубували.

У 1943 році німецьких окупантів вигнали з села. Приміщення школи було занедбане, потребувало великого ремонту. Ремонтувати школу приходили батьки, учні та самі вчителі. Завідуючою школи була призначено Красовську Марію Семенівну, а вчителем – Рій Пашу Іванівну. Крім того, ще треба робити ремонти, придбати стільці, столи для учнів та топливо. Допомогли воїни, які стояли в селі на відпочинку. Багато в лісах було сухого поламаного дерева. Ось цим і опалювали дві класні кімнати. Навчання розпочалося перед Новим роком у дві зміни.

Влітку 1944 року призначено директором школи Корнієнка Георгія Дмитровича. Він прибув до школи після лікування в госпіталі. Був тяжко контужений в боях за Москву.

У 1944-1945 роках були призначені вчителі 5-7 класів:

- Дирява Марія Яківна, вчитель математики і фізики;

- Котенко Клавдія Федорівна, вчитель української мови і літератури;

- Красовська Марія Семенівна, вчитель географії, біології і хімії;

- Корнієнко Георгій Дмитрович , вчитель російської мови та літератури;

- Ляшенко Марія Іванівна, вчитель фізичного виховання;

- Яковлева Любов Парфирівна, Бутенко Юлія Андріївна, Мотя Михайлівна, вчителі початкових класів.

Навчання проводилося в дві зміни, були паралельні 5-7 класи. Підручниками учні були забезпечені на 30 %. Тому давали один підручник на 4-5 учнів. Зошитами були старі газети, журнали, книги. Але навчатися хотіли всі учні. 45% учнів навчалося на «4» і «5» та на «5». У школі працювали гуртки: драматичний, фізкультурний, хоровий.

Діти разом з учителями давали часті концерти в уцілілій фермі.

Прийшла весна 1945 року. Вчителі разом з учнями копали поля, адже орати було нічим. Також допомагали сіяти та садити колгоспникам.

Не було рідних в колишнього директора Їжана П.І., тому похоронка прийшла на школу.

І ось настав великий день, якого так довго чекали – День Перемоги. Демобілізувався і повернувся живий з війни Калашник Порфирій Микитович, але інвалідом ІІ групи. Позбувся він руки та пальців на другій руці. Викладати мову не міг, тому пішов навчатися в інститут на природничо-географічний відділ. Після закінчення в 1948 році почав працювати вчителем географії та природи.

У 1945 році повернувся поранений старший лейтенант Пільгуй Борис Дмитрович. Він одержав початкову освіту в селі та закінчив дев’ять класів у Нововодолазькій середній школі. Був призначений викладачем фізичного виховання, а пізніше заочно навчався в університеті на філфаці російської мови і літератури. Викладав російську мову до 1961 року. Звільнився за станом здоров’я.

Відновила свою роботу початкова школа в центрі села у приміщенні сільської ради. До школи пішли навчатися учні різного віку: 35-го - 39 –го років народження. Директором початкової школи був Рідченко Іван Лукич.

/Files/images/001/тор.jpg

Колектив учителів початкової школи в центрі села. Директор – РідченкоІ.Л.

/Files/images/001/ьт.jpg

Учнівський колектив

1947-1951 роки

Директор школи - Палкін Іван Васильович

/Files/images/001/лдл.jpg

Колектив Ворошилівської семирічної школи №1 (1947 – 1948 рік навчання): 1-й ряд - Яковлева Л.П., Шаповал Н.І., 2-й ряд -Вороніна, Бутенко Ю.А., Підрепна Г.П., Калашник М.Й., 3-й ряд - Палкін І.В. – директор школи, Калашник П.М., Ковальова, Грушковський.

Корнієнко Г.Д. через хворобу надалі не зміг працювати в школі. У 1947 році був призначений директором школи – Палкін Іван Васильович. Усі роки війни був на Півночі, демобілізувався в чині старшого лейтенанта. Викладав природу і хімію в 5- 7 класах. Його дружина Палкіна Марія Василівна – українську мову. Вчительський колектив був молодий, дружній. Допомагали сільському клубові в художній самодіяльності.

За станом здоров’я Палкін І.В. залишив директорську посаду і повернуся у своє рідне село. І у 1951 році в лютому місяці був призначений директором школи Синиця Василь Леонтійович. Василь Леонтійович приклав багато сил, енергії, організаторських вмінь для функціювання Ворошилівської школи . Разом з біологом Калашником П.М. дістали саджанці липи, клену, тополі, дубків і озеленили школу. Був посаджений фруктовий садок на пришкільній садибі. Пришкільні ділянки давали добрий урожай. У школі була організована їдальня. В класах замість лав і саморобних стільців поставили парти, шафи. Вчитель мав окремий стіл і стілець. Калашник П.М. був призначений завучем школи.

Працювати у школу приходить біолог Медведєва Оксана Михайлівна. Під час війни вона була медсестрою. Дуже любили її діти за бадьорий, життєрадісний характер. Оксана Михайлівна привчала дітей любити природу рідного краю, працю хлібороба. Але старі рани нагадали про себе. Попрацювавши три роки, прийшлося на довгий час лягти лікуватися в госпіталь.

Повернувся з армії Пилипенко Василь Петрович і став вчителем фізичного виховання. Викладачем російської мови призначають Грушковського Володимира Івановича. Під час війни воював під Севастополем танкістом,горів у танку. Математиком був Даншин Петро Антонович, якого потім перевели в Нову Водолагу . На його місце прийшов працювати Гаврилов Віктор Олексійович.

У 1952 році викладачем російської мови стає Надьон Катерина Паньківна, яка в 1984 році пішла на заслужену пенсію. 32 роки працювала у школі. Неодноразово нагороджувалася грамотами облоно, районним відділом освіти, значком «Відмінник освіти» .

На хуторі Комсомолець відкрилася початкова школа, як філіал до семирічної. Працювали там Шаповал Наталія Іванівна і Яковлева Любов Порфирівна. У 1954 році вона стала самостійною початковою школою №2 села Просяне.

У 1957 році школу перейменовують на Просянську 8-річну школу №1. З 1961 року по 1971 рік завучем школи була Бутенко Юлія Андріївна.

З 1963 року одержали призначення:

- вчителем біології Ольховська Галина Андріївна, працювала більше 25 років у школі.

- вчителем французької мови Золотченко (Шидловська) Ніна Леонтіївна . Викладала іноземну мову майже 40 років. Вони були неодноразово нагороджені грамотами райвно за сумлінну працю.

/Files/images/001/еен.jpg

Колектив Просянської 8-річної школи №1( 1964 рік). Директор школи – Синиця В.Л.

/Files/images/001/блн.jpg

Просянська 8-річна школа №1 (1966 рік).


Директор – Синиця В.Л.

У 1968 році в центрі села Просяне навчання почалося у новозбудованій початковій школі.

/Files/images/001/счв.jpg

Просянська початкова школа(1968 рік).

Учні 2-4 класу з вчителем Яковлевою Л.П.

Вчителі Просянської 8- річної школи №1 1951 – 1975 рік.

Директор школи Синиця Василь Леонтійович(1951-1975):

- Шидловська Ніна Леонтіївна, вчитель французької мови;

- Ольховська Галина Андріївна, вчитель біології та хімії;

- Калашник Порфирій Микитович, вчитель географії;

- Старокольцева Ніна Олександрівна, вчитель початкових класів;

- Юшко Наталія Іванівна, вчитель початкових класів;

- Задесенець Володимир Васильович, вчитель фізичної культури ;

- Ніколенко Валентина Семенівна, вчитель музики;

- Крисан Лідія Павлівна, вчитель креслення і малювання;

- Чилікіна Анна Трохимівна, вчитель російської мови;

- Мопсан Василь Васильович, учитель фізики і математики;

- Дубина Катерина Паньківна, учитель української мови;

- Килипко Лілія Андріївна, учитель математики.

- Тєнєшева Марія Олександрівна - вчитель початкових класів.

/Files/images/001/блг.jpg

Випуск 1968 рік

Вчителі Просянської 8-річної школи №1.

Директор школи - Бутенко Юлія Андріївна (1975-1981).

- Пархоменко Валентина Василівна, учитель математики і геометрії ;

- Калашник Порфирій Микитович, вчитель географії;

- Рябокобила Зоя Григорівна , піонервожата;

- Жиденко Галина Василівна , вчитель української мови і літератури;

- Андрієнко Микола Анатолійович , вчитель фізичної культури;

- Триполка Сергій Якович , вчитель фізичної культури;

- Надьон Катерина Паньківна , вчитель російської мови і літератури;

- Ткаченко Олександра Василівна, вчитель фізики;

- Кравець Л.М.

- Моргун Н.О.

- Абраменко Л.А.

- Яковлева Любов Порфирівна , вчитель початкових класів;

- Співак Любов Павлівна, вчитель початкових класів;

- Килипко Л.А.

- Мартиненко А.Ф.

- Чернецька Надія Олексіївна, вчитель фізики;

- Молчанова Катерина Григорівна, старша вожата;

У 1977 році побудовано нову школу в центрі села. Із старого приміщення перейшли в нове. Навчання велося у двох приміщеннях.

Більше 20 років пропрацювала вчителем української мови і літератури Жиденко(Синиця) Галина Василівна, яка починала працювати в школі піонервожатою. Жодне свято у школі не проходило без Валентини Семенівни Ніколенко, вчителя музики. Навчала дітей співати, грати на баяні і сама майстерно володіла музичним інструментом.

/Files/images/001/дло.jpg

Учитель музики Ніколенко В.С.

/Files/images/001/аап.jpg

Ніколенко В.С. організувала хор та колектив баяністів.

За роки восьмирічки із стін школи вийшло в життя багато учнів – випускників, які вивчились і працюють інженерами, агрономами, водіями, лікарями, вчителями…

1980-1990 роки

Директор школи з 1981 року – Баранов Андрій Іванович;

- Мишак Ольга Іванівна, вчитель української мови і літератури, директор школи з 1986-87 р.;

- Пилипенко Євгенія Іванівна, вчитель української мови і літератури; директор школи з 1987-88 р.

В серпні 1989 року за рішенням Нововодолазької районної ради

8-річну школу реорганізовано в Просянську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів. Директором школи стала: Анацька Ніна Олександрівна.

Вчителі:

- Чернухін Іван Васильович , вчитель фізичної культури;

- Пономаренко Наталія Сергіївна, піонервожата;

- Молчанов Віктор Іванович , вчитель трудового навчання;

- Бринза Валентина Миколаївна , вчитель біології та хімії;

- Лиманська Людмила Василівна , вчитель математики;

- Пилипенко Євгенія Іванівна, вчитель української мови і літератури;

- Нещеретна Наталія Михайлівна , вчитель початкових класів;

- Бондаренко Лідія Василівна , вчитель початкових класів;

- Мишак Ольга Іванівна , вчитель української мови та літератури;

- Анацька Ніна Олександрівна , вчитель географії;

- Гузенко Любов Лукінічна , вчитель початкових класів;

1991-2000 роки

З 2 квітня 1991 року директором школи призначена молода, енергійна, красива, творча, креативна людина – Коваленко Надія Петрівна. За цей час, що очолює освіту села Надія Петрівна, школа відновилася, стала справжнім сучасним закладом освіти. Коваленко Н.П. за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, відданість справі навчання та вихованню учнів села Просяне, за високий рівень організації роботи педагогічного колективу неодноразово була нагороджена грамотою та подякою Міністерства освіти та науки України, грамотою Департаменту науки та освіти Харківської обласної державної адміністрації, грамотами та подяками Нововодолазької районної державної адміністрації, районної ради та відділу освіти …

У 1993 році було добудовано та відремонтоване старе приміщення школи, завезені повністю нові меблі та методичне обладнання кабінетів. Школа відродилась, стала сучасною. Загальна площа її стала 820 м2. І допомогли в цій справі: голова районної державної адміністрації Дрощенко М.Г., голова районної ради Островерхов А.О., завідуючий відділом освіти Пилипенко Г.Ф., голова колгоспу Сай М.Г., Просянський сільський голова Вітер О.М.. Педагогічний колектив працював влітку без відпусток, щоб вчасно підготувати класи до нового навчального року. Оформили кабінети української мови і літератури, географії, історії, фізики, біології і хімії, 4 кабінети початкових класів, коридори, майстерню.

Кабінет фізики.

/Files/images/001/юююбь.jpg

Кабінет біології та хімії.

Вчитель Бринза В.М.

З 1991 року вчителі школи приймають участь у конкурсах фахової майстерності «Учитель року»:

1991 рік – Гузенко Любов Лукінічна, вчитель початкових класів.

1992 рік – Нещеретна Наталія Михайлівна, вчитель початкових класів.

1994 рік – Божедай Тетяна Віталіївна, вчитель музики(ІІ місце).

1997 рік – Пархоменко Тетяна Володимирівна, вчитель початкових класів(ІІ місце).

2000 рік – Шиленко Оксана Миколаївна, вчитель математики (І місце).

2006 рік – Передрій Катерина Степанівна, вчитель інформатики (ІІ місце).

200 рік – Коваленко Алла Олександрівна, вчитель хімії та біології

2010 рік - Вітер Інна Петрівна, вчитель початкових класів (І місце)

2017 рік – Гузь Ганна Олексіївна, вчитель фізики (І місце)

Три роки(1999 - 2001) школа займала І місце в конкурсі по підготовці до нового навчального року, нагороджена грамотами райдержадміністрації, районної ради, районного відділу освіти, райкому профспілки. А також була нагороджена комп’ютерним класом (2000 рік).

/Files/images/001/ьтб.jpg

Гості школи

/Files/images/001/итьб.jpg

Відвідування школи у 2000 році влітку після ремонту

Просянський сільський голова – Вітер О.М., начальник Нововодолазького РОВД- Оклей В.М., голова районної ради- Островерхов А.О., директор Просянської школи –Коваленко Н.П., голова районної державної адміністрації – Дрощенко М.Г., заступник голови державної адміністрації – Волошко Л.В., голова колгоспу «Колос»- Явдокименко М.М.

З 1999 - 2001 роки школа займала І місця і була нагороджена грамотами райдержадміністрації, районної ради, відділу освіти і райкому профспілки та грошовою премією.

У 2002 році школа зайняла ІІ місце і нагороджена грамотою райдержадміністрації, районної ради, відділом освіти і райкомом профспілки та грошовою премією.

У 2003 році школа зайняла ІІ місце і була нагороджена грамотою, телевізором, відеомагнітофоном, фотоапаратом.

З 2004 по 2014 роки за якісну підготовку до нового навчального року школу відзначали листами подяки.

Вчителі:

- Корженко Надія Мусіївна - вчитель російської мови і літератури;

- Полтавський Олександр Іванович – вчитель фізичної культури;

- Цяцька Василь Макарович- вчитель історії;

- Дузінкевич Лідія Сергіївна – вчитель французької мови;

- Тиндик Олена Олександрівна- вчитель математики;

- Божедай Тетяна Віталіївна- заступник директора з виховної роботи;

- Гладкоскок Ольга Василівна – бібліотекар;

- Бондаренко Ольга Миколаївна - вчитель історії;

- Бондаренко Валентина Миколаївна – вчитель французької мови;

- Онацька Надія Володимирівна – вчитель української мови;

- Передрій Катерина Степанівна – вчитель математики;

- Юшко Алла Олександрівна - лаборант;

- Патлай Наталія Василівна – вчитель зарубіжної літератури;

- Пархоменко Тетяна Володимирівна - вчитель початкових класів

- Пархоменко Юлія Володимирівна – старша піонервожата

Перший випуск учнів із середньою освітою був у 1991 році – 6 учнів.

2000-2010 роки

Директор школи– Коваленко Надія Петрівна.

Вчителі:

- Шкірта Зоя Іванівна –заступник директора з виховної роботи;

- Старець Тамара Василівна – практичний психолог;

- Єнін Микола Єгорович – вчитель фізичної культури;

- Крюкова Вікторія Василівна – вчитель математики;

- Білецька Світлана Іванівна – вчитель початкових класів;

- Шалютіна Валентина Михайлівна – бібліотекар;

- Вітер Інна Петрівна – вчитель початкових класів;

- Марченко Олена Григорівна – вчитель початкових класів;

- Свид Вікторія Олександрівна – вчитель іноземної мови;

- Руденко Олег Борисович – вчитель Захист Вітчизни;

- Ріпка Микола Петрович - вчитель фізики

- Коваль Тетяна Павлівна - вчитель музики

/Files/images/001/яяя.jpg

Педагогічний колектив. Директор Коваленко Н.П. (2000 рік)

З 1991 року по 2018 роки середню освіту одержали 233 учні. За цей час школу закінчили з «Золотою» медаллю 12 випускників.

1. Жиденко Валентина(1993 рік).

2. Нетецька Галина (1994 рік)

3. Семикрас Наталія(1994 рік).

4. Тітченко Катерина (2002 рік)

5. Босян Наталія (2002 рік).

6. Вітер Марина(2003 рік).

7. Суржко Вікторія (2004 рік)

8. Шалютіна Анна(2004 рік).

9. Передрій Іван(2007 рік).

10.Патлай Анастасія ( 2011 рік)

11.Сальник Ганна (2011 рік)

12. Сальник Микола (2012рік)

13. Кулик Микола (2014 рік)

14. Гура Єлизавета (2014 рік)

Із срібною медаллю закінчили школу 2 випускника:

1. Гузь Ірина(2003рік).

2. Гузь Лідія(2006 рік).

3.Печник Анна (2011 рік)

На відмінно, з високим рівнем знань школу закінчили 12 учнів:

1.Омельчук Сергій (1994 рік)

2.Зозуля Лілія (1995 рік)

3.Патлай Лілія (2000 рік)

4.Суржко Світлана (2000 рік)

5.Нетецька Юлія (2001 рік)

6.Бринза Наталія (2002 рік)

7.Кириленко Юлія (2002 рік)

8.Молчанова Марина (2004 рік)

9.Суржко Юлія (2007 рік)

10.Шалютіна Олена (2008 рік)

2010-2018 роки

Директор школи Коваленко Надія Петрівна.

Вчителі:

1.Ляшенко Наталія Олексіївна – вихователь;

2.Суржко Валентина Іванівна – помічник вихователя;

3.Пальчик Юлія Олегівна – вчитель російської мови та літератури;

4. Свид Наталія Григорівна – вчитель початкових класів;

5.Гузь Ганна Олексіївна – учитель фізики;

6.Таран Галина Миколаївна – повар;

7.Босяк Марина Іванівна –помічник повара;

8.Гриценко Світлана Валентинівна – помічник вихователя;

9.Макарюха Наталія Юріївна – помічник вихователя;

10.Козлова Любов Василівна – помічник вихователя;

11.Костак Геннадій Гаврилович – асистент вчителя;

З 1 вересня 2012 року Просянську ЗОШ І-ІІІ ступенів Нововодолазької районної ради Харківської області перейменовано в Просянський навчально-виховний комплекс (загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад) Нововодолазької районної ради Харківської області.

В приміщенні початкової школи відкрито короткотривалу групу дошкільного виховання – вихователь Ляшенко Н.О., помічник вихователя Суржко В.І.Кількість вихованців – 25 дітей. Разом із відкриттям дошкільної групи для дітей силами спонсорів, приватних підприємців села Просяне було облаштовано внутрішній туалет. Це - Колодяжний С.В., Немашкало І.В., Суржко С.Є.,Гузь , Сай М.Г., Головешко Г.,

З 1 вересня 2016 року у приміщенні початкової школи запрацювала комфортна, сучасна їдальня для учнів та дітей навчального закладу. Облаштована та обладнана їдальня за кошти районного бюджету, спонсорів та підприємців села.

З 1 вересня 2017 року відкрито 1 клас – інклюзивний -15 учнів, вчитель Білецька С.І. та асистент вчителя Костак Г.Г.

З 1 вересня 2018 року Просянський навчально-виховний комплекс (загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад) Нововодолазької районної ради Харківської області перейменовано у Комунальний заклад «Просянський ліцей Нововодолазької районної ради Харкіської області». Введено у 1 класі НУШ (Нову українську школу) - 7учнів. Капітально та по сучасному відремонтовано коридор початкової школи та кабінет для учнів 1 класу. У кабінеті сучасне обладнання- столи та стільці для кожного учня, ноутбук, принтер, ламінатор, телевізор, сучасна магнітна дошка, обладнано 7 зон для навчання та відпочинку учнів.

Педагогічний колектив ліцею працює так, щоб кожен день шкільного життя був цікавим, насиченим корисною інформацією, новими враженнями, позитивними емоціями. Всі вчителі ліцею проводять уроки на високому науково-методичному рівні. Не тільки навчають учнів, а й виховують високі загальнолюдські цінності: патріотизм, справедливість, милосердя, повагу до людей та інші доброчинності.

Наш заклад живе веселим життям. Багато цікавих заходів проводилось і проводиться вчителями і учнями ліцею: фестивалі, конкурси, змагання, предметні тижні, свята до визначних дат, КВК, акції…

/Files/images/0_2017/2/DSC00583.JPG

Районне свято «Весняний бал» (2018 рік)

/Files/images/0_2017/1/DSC01146.JPG

Свято «Останній дзвоник» (2018 рік)

/Files/images/001/яіф.jpg

Родинне свято «Добрий день, Країно знань!»(2018 рік)

/Files/images/001/DSC02513.JPG

Свято «День вчителя» (2018 рік)

/Files/images/001/яіфй.jpg

Фестиваль патріотичної пісні (2018 рік)

Учні ліцею постійно приймають участь у районних і обласних конкурсах, олімпіадах, змаганнях, конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів членів МАН, фестивалях, де отримують призові місця, кубки: «В об’єктиві натураліста»,гра «Сокіл»( «Джура»), конкурс «Веселі дзвіночки», виступ екологічних агітбригад, конкурс читців, змагання в районному і обласному КВК … І все це завдяки кропіткій праці вчителів нашого закладу.

/Files/images/001/IMG-6a7ec7eaf5e2eb24009065959dfd9b38-V.jpg

Районний конкурс. Виступ екологічної агітбригади «Позитив» (2019 рік) – І місце

/Files/images/001/IMG-529b84634fba5c3eda59cc3ad390e8ad-V[1].jpg

Участь в обласному конкурсі «Земля – наш спільний дім» (2019 рік)

Всі знають, що дорога починається зі стежини ,а ріки і моря – із джерела. Наша велика Батьківщина починається із рідного маленького села Просяне. І все що є, то починається зі школи. Де вчать читати, писати, мріяти, любити все навкруг, а саме головне - вчать бути справжньою людиною.

Інформація про заклад 2020/2021

Директор

Коваленко Надія Петрівна. Стаж педагогічної роботи – 48 роки, на посаді директора – 30 роки, категорія вища, нагороджена грамотами: Міністерства освіти і науки України, Департаменту науки і освіти Харківської ОДА, Нововодолазької РДА, відділу освіти Нововодолазької РДА, Просянської сільської ради.

Контингент учнів

У нашому ліцеї навчалося:23 дітей ДНЗ - І група короткотривалого перебування - дітей.Учнів 1-11 класів:Школа І ступеня - 4 класи - 32 учнів.Школа ІІ ступеня - 5 - 8 класах - 42 учнів.

Школа ІІІ ступеня - 10 - 11 класах - 11 учнів.Всього по ліцею – 108 учнів та вихованців.

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.