/Files/images/120px-Viburnum_opulus_-_kalyna_ukraine.jpg

Наш девіз:

Іскриться крапелька роси на золотім листку калини,

Ми підростаєм від краси під небом України!

Про самоврядування як організацію

Ми живемо у світі, який стрімко розвивається, у світі, де кожний ранок нового дня народжує нові ідеї для побудови майбутнього. І основна складова цього світу – це суспільство; це людина, яка має в собі високий потенціал, вірить у свою справу і чітко знає, чого хоче у цьому житті. Але справа розпочата вимагає головного – досвіду, нового досвіду, набутого в процесі власних вчинків і помилок, виправляючи які людина щоразу здобуває щось нове.
Освіта дає школярам великого досвіду, а базою стає учнівське самоврядування, яке готує лідерів. Особистісно зорієнтована педагогіка нашого НВК передбачає принципово нове ставлення до учня, до демократичних стосунків у класі, у шкільному колективі. Створено актив учнів, який вчиться правильних способів організації життя колективу. Учнівське самоврядування є організацією, яка створена учнями і для учнів. Діяльність учнівського самоврядування спирається на методично-організаційні принципи управління:
-наступність та змінність активу(лідерів обирають серед активних, але кожен учень може пройти шлях від рядового виконавця до організатора, а старшокласники навчають молодших за віком учнів, готуючи собі зміну);
- принцип одного планування (це скоординованість з планом ліцею, планом м/о класних керівників, яка покращує співпрацю учнівського та педагогічного колективу);
- принцип педагогічної активізації та сприяння (включає спільне керівництво, виховання згідно із завданням ліцею, із педагогічною проблемою, передбачає вплив на школярів через органи самоврядування);
- принцип активності, заохочення ініціативи (класні керівники вивчають і співставляють можливості учнів, виконують роль консультантів у класі, а педагоги-спеціалісти консультують кожну службу самоврядування).
Важливою умовою педагогічного керівництва учнівським самоврядуванням є постійний пошук нових форм і методів організаці роботи.
Загальні положення.
1. Учнівське самоврядування Просянського ліцею регламентує свою діяльність на підставі Конституції України, законів «Про освіту», «Про громадські організації», Статуту ліцею.
2. Учнівське самоврядування пропагує дружні взаємини та співпрацю з різними громадськими об’єднаннями на принципах взаємоповаги і незалежності; співпрацює з педагогами, батьками і учнями.

Мета шкільного самоврядування:


1. Всебічно розвиватися, самовдосконалюватися, самореалізовуватися на благо собі, своїм ровесникам, своїй родині, малій батьківщині, народові України.
2. Забезпечувати та захищати права та інтереси учнів на основі виконання правил та законів ліцею.
3. Формувати відчуття відповідальності, свідоме ставлення кожного до участі у вирішенні важливих справ шкільного життя, оволодівати наукою управління.
4. Сприяти реалізації інтересів, можливостей, бажань дітей.
5. Прагнути узгодженості й балансу інтересів між учнями і дорослими.

Самоврядування у ліцеї виконує функції:

1.Забезпечення порядку у ліцеї, організовує чергування .
2. Конторль за відвідуванням ліцею учнями.
3. Проведення загальношкільних лінійок, зборів, круглих столів, виставок.
4 Органнізавція дозвілля, творчих виставок ,змагань.
5.Контроль за збереженням шкільного майна, води, електроенергії, підручників.
6.Організація самообслуговання в класах, контроль за дотриманням санітарно- гігєнічних вимог.
7.Організація роботи з благоустрою теріторії .
8. Участь у розробці плану роботи ліцею на новий навчальний рік.
9. Надання допомоги в організації оздоровчих таборів для молодших школярів.
10. Участь у проведенні педагогічних рад, на яких розглядаються питання учнівських колективів та правопорушень.

Структура шкільного самоврядування.

Організовує, визначає і контролює діяльність «Країни Калинової» учнівський парламент.

Голова учнівського парламенту, лідер школярів – Патлай Ксенія – учениця 11 кл.,

заступник – Нетецька Вероніка - учениця 10 кл, секретар – Гулага Анна - учениця 10 кл.

/Files/images/0_2017/DSC03364.JPG

Парламент організовує свою діяльність та діє за Статутом, який був затверджений на засіданні парламенту 07 вересня 2018 року та прийняте Положення Ради учнівського парламенту.

У Статуті прописані права членів парламенту та їх обов’язки, повноваження голови та заступника. Свої повноваження також має секретар.

Зв'язок парламенту з класними колективами здійснюється через лідерів класів, які обираються на класних зборах на початку навчального року.

Члени учнівської ради керують роботою окремих структур, особисто відповідають за основні напрямки роботи самоврядування, збирають ідеї учнів своїх груп стосовно роботи самоврядування і представляють їх на зборах.

Члени учнівської ради – це найактивніші учні ліцею. Від їхніх здібностей та ентузіазму залежить ефективне функціонування всього учнівського самоврядування у ліцеї.

Кiлькiсть переглядiв: 195

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.